هفدهمین جلسه از سلسله نشست‌های بنیاد فرهنگ جعفری:

🔸موضوع «رونمایی از کتاب ارزشمند «خالد بن ولید»

🔹 با حضور مولف اين اثر: مستبصر محترم جناب آقای عبدالباقی قرنه الجزائری

🔻زمان: چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۱/۲ ، ساعت ۱۸

 

 

هفدهمین جلسه از سلسله نشست های علمی با موضوع رونمایی از کتاب ارزشمند «خالد بن ولید» در شامگاه چهارشنبه مورخ 2/11/98 در بنیاد فرهنگ جعفری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حائری مدیر عامل محترم بنیاد پیرامون ارزش تحقیق و کتاب حاضر سخنانی را ایراد فرموده و از سالها مجاهدت و تلاش بی وقفه و بدون چشم داشت مؤلف این اثر قدردانی به عمل آورده و کتاب های جناب آقای عبدالباقی قرنه الجزائری(زید عزه) را محققانه، منصفانه و واقع بینانه توصیف و از روش و شیوۀ تحقیقی ایشان به ویژه در فضای جامعه علمی امروز تمجید کرده از خداوند متعال صحت و سلامتی و توفیقات روز افزون ایشان را مسألت نمودند.

 

در ادامه جلسه جناب آقای عبدالباقی قرنه الجزائری مولف این اثر، گزارشی را پیرامون شیوه و روش تحقیق خود در این کتاب ارائه و هدف از نوشتن این کتاب را در دسترس نبودن منابعی که به صورت کامل و تحلیلی به شخصیت پردازی و زندگی نامۀ مخالفین اهل بیت (علیهم السلام) پرداخته باشد، عنوان کردند.
ایشان در ادامه یکی از ویژگی های این اثر را سنی بودن خود در یک برهه و مقطع زمانی عنوان و اشاره کردند که چون بنده خود یک زمانی از آنان بوده ام  به روحیات، احساسات و عقاید مخالفین مذهب تشیع آگاهی کامل داشته در نتیجه به زبان، سبک و روش آنان شناختی کامل دارم.
ایشان در تبیین و توضیح کتاب «خالد بن ولید» بیان کردند که افرادی مانند خالد بن ولید در نگاه اهل سنت از قداست ویژه ای برخوردارند و اولین قدم برای معرفی افرادی چون او باید به گونه ای باشد که با استفاده از منابع خود آنان ، قداست و شخصیت آنان شکسته و شخصیت حقیقی آنان آنگونه که هست توصیف، تحلیل و معرفی شود. وی خالد بن ولید را بر پایۀ تحقیقات و مستندات موجود در کتاب، فردی جنایتکار و ضد دین توصیف کرده که طبق اجماع مفسرین ولد ناپاک پدر خویش بوده است.
از نظر وی مهمترین نتیجه و دستاورد آثاری چون کتاب خالد بن ولید آشنا ساختن عموم مسلمانان با شخصيت واقعی و حقیقی افرادی چون او و همچنین شکستن قداست و حرمت آنان است که در سایه آن عملکرد و جنایاتی که افرادی چون خالد در حق اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و مسلمین روا داشته اند برای جامعۀ مسلمین تبیین شده و قطعا بهتر و راحت تر مورد پذیرش جامعۀ علمی مسلمین قرار خواهد گرفت.

در پایان جلسه کتاب «خالد بن ولید» به حاضرین در جلسه اهدا گردید.