حجت الاسلام و المسلمین حائری ریاست بنیاد فرهنگ جعفری در مراسم آغاز سال تحصیلی بنیاد فرهنگ جعفری که با حضور آیت الله علوی بروجردی، جمعی از معاونین، اساتید و دانش پژوهان و محققین این بنیاد برگزار شد با تجلیل از مقام علمی و شخصیتی مرحوم استاد علامه محمدرضا جعفری و استاد فریدونی ابراز امیدواری کردند فعالیت های بنیاد به سمت و سویی برود که مرضی امام زمان (عج) و علمای سلف و بزرگان دین باشد.


وی  فعالیت های علمی ، آموزشی و تبلیغی بنیاد فرهنگ جعفری را از مصادیق تواصی به حق و صبر دانستند و اینگونه فعالیت ها را در عصر غیبت مهم و تاثیرگذار ارزیابی کردند.
ریاست بنیاد جعفری در تشریح برخی فعالیت های آموزشی بنیاد فرهنگ جعفری اظهار داشت:
امسال اولین سالی است که محصلین پس از گذراندن دوره دو ساله کاروزی پژوهش در حوزه های امامت روایی، امامت قرآنی، تاریخ اسلام و کلام به صورت کارگاهی وارد مرحله تولید محتوای پژوهشی در قالب طرح ها وبرنامه های از پیش طراحی شده شده اند.
وی افزود: در بخش آموزش محصلین دوره پایانی این بنیاد پس از کسب و احراز امتیاز لازم وارد کارورز خواهند شد و به بخش پژوهش وارد خواهند شد.
حجت الاسلام و المسلمین حائری در خصوص برنامه های معاوت فرهنگی بنیاد فرهنگ جعفری اذعان داشت:
امسال دانش آموختگان بنیاد در بخش تبلیغی و ترویجی به صورت جدی تری وارد خواهند شد. همچنین در نظر داریم کارگاه ها و نشست های علمی در زمینه های مختلف مورد نیاز محققین و دانش پژوهان بنیاد را به صورت منظم برگزار کنیم.