مراسم توديع و معارفه معاون آموزشي بنياد فرهنگ جعفري با حضور مدیریت بنیاد، جمعی از مسئولين، اساتيد و دانش پژوهان این بنیاد فرهنگی برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید حسن حائری مدیریت بنیاد فرهنگ جعفری در سخنانی با قدردانی از حجت الاسلام روح اله روحانی برای ارائه خدمات ارزشمند در زمان تصدی ایشان بر معاونت آموزشی بنیاد فرهنگ جعفری اظهار داشت:
یکی از بخش های موفق بنیاد فرهنگ جعفری بخش آموزش می باشد که به همت جناب آقای روحانی این سالهای اخیر به بهترین نحو امور آن به انجام رسیده است و دوستانی که از دوره های آموزشی بنیاد جعفری فارغ التحصیل شده اند در اقصی نقاط کشور در حوزه های آموزشی و تبلیغی بحمدالله مایه برکات بسیاری شده اند.
مدیریت بنیاد فرهنگ جعفری  با اشاره به خدمات ارزشمند حجت الاسلام روح اله روحانی در بخش آموزشی بنیاد ابراز داشت:
دعوت از اساتید مبرز، تدوین آیین نامه ها و سر فصل های آموزشی و برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت آموزشی تنها بخشی از خدمات حجت الاسلام روحانی در بنیاد فرهنگ جعفری بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن حائری در معرفی حجت الاسلام صحاف برای تصدی معاونت آموزشی بنیاد اظهار داشت:
حجت الاسلام صحاف از جمله افراد توانمندی است که از ابتدای تاسیس بنیاد فرهنگ جعفری در کنار این بنیاد بوده است و با شرایط موسسه کاملاً آشناست.
وی افزود:
حجت الاسلام صحاف فردی توانمند در حوزه امور اجرایی و علمی است که امیدواریم راه و برنامه های معاونت قبلی را ادامه بدهند و برنامه هایی که در این معاوت طرح ریزی شده را به انجام برسانند.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام روح اله روحانی نیز در سخنانی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سمت معاونت آموزشی بنیاد جعفری ابراز امیدواری کرد: با تمام تلاش های انجام گرفته شده نتوانسته ایم حق اهل بیت علیهم السلام و حتی  اساتید خود را ادا کنیم.
وی با اشاره به اخلاص بالای مؤسسان واساتیدی همچون علامه محمدرضا جعفری و استاد فریدونی در شکل گیری انسجام علمی و غنی بنیاد فرهنگ جعفری از زحمات شورای سیاستگذاری بنیاد تشکر و رهنمودهای آنان را در پشبرد امور بسیار ثمربخش توصیف کرد.
حجت الاسلام روح اله روحانی دوره حضور خود را در بنیاد فرهنگ جعفری از بهترین دوره های زندگی خود برشمرد و خواستار اهتمام بیشتر دانش پژوهان در جهت بهره مندی از فرصت ها و فضای علمی تحقیقی بنیاد جعفری شد.
در پایان این مراسم ضمن اهداء لوح سپاس و هدیه به حجت الاسلام روح اله روحانی، حجت الاسلام صحاف به عنوان معاون جدید آموزشی بنیاد فرهنگ جعفری معرفی شد.