همزمان با ایام مبارک عید سعید غدیر خم در هفتمین سالگرد ارتحال علامه شیخ محمد رضا جعفری(رحمه الله علیه) و دومین یادبود استاد فقید حاج محمد رضا فریدونی(رحمه الله علیه) توسط شاگردان مکتب جعفری علیه السلام، مجلس بزرگداشتی امروز عصر در محل بنیاد فرهنگ جعفری با حضور آیت الله علوی بروجردی، حجت الاسلام و المسلمین حائری مدیریت بنیاد، اساتید فضلاء و دانش پژوهان برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن حائری مدیر بنیاد فرهنگ جعفری در  این مراسم در سخنانی بیان داشت: یکی از ویژگی های مهم این موسسه در کنار فعالیت های فاخر علمی، پرهیز از تخصص گرایی افراطی است، زیرا بسیاری از علمای بزرگ ما با احاطه علمی که در عرصه های مختلف داشتند این همه تولیدات فاخر را تقدیم اسلام ناب محمدی کردند.

مدیر بنیاد فرهنگ جعفری افزود: امروز مراسم  اتمام دوره پنجم و آغاز دوره ششم این مرکز در حالی انجام می شود که شاگردان مکتب اهل بیت(ع) در این مرکز با تاسی به بزرگانی چون علامه محمد رضا جعفری که سالها تحقیقاتی همه جانبه برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) و قرآن انجام دادند، حرکت می کنند.

وی تصریح کرد: اساتیدی چون مرحوم فریدونی که مخلصانه و مجدانه در دفاع از حریم تشیع و ولایت و امامت، مساعی بسیار درخشانی در زمینه قرآن پژوهشی و مناظرات قرآنی انجام دادند الگویی مناسب برای شاگردان این مکتب هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن حائری یادآورشد: فارغ التحصیلان این مرکز در اقصی نقاط کشور، فعالیت های گسترده ای داشته و دارند؛ همچنین مرکز تدوین مرحوم علامه جعفری چندین جلد از کتب و آثار ایشان را به زیور طبع آراسته است؛ آثاری که توسط این مرکز منتشر شده است شامل ترجمه امام حسن و امام حسین (ع) و غزوه احد، به عربی و فارسی، طقوس الشیعه، کتاب ترجمه ابی حنیفه می باشد و همچنین آثار دیگری همچون غزوه تبوک، المختار من المسند لاحمد بن حنبل و تعلیقات کافی که هم اکنون آماده چاپ می باشد.

گفتنی است در ادامه این مراسم، برنامه اعطای دانشنامه به فارغ التحصیلان دوره پنجم توسط آیت الله علوی بروجردی برگزار شد.

در پایان نیز آیت الله علوی بروجردی در سخنانی با اشاره به دسیسه های دشمنان برای انکار غدیر بر لزوم کار و تلاش بیشتر محققان برای تنویر افکار عمومی تاکید کرد و انکار غدیر را انکار تمام فضایل و ارزش های اسلامی بیان داشت.

گزارش تصویری