یکی از برنامه های معاونت فرهنگی بنیاد فرهنگ جعفری برگزاری جلسات دیدار با بزرگان و اندیشمندان حوزه معارف و امامت در جهت ایجاد تعامل و برقراری ارتباط دو سویه با بزرگان حوزه و دانشگاه و همچنین موسسات علمی ـ پژوهشی به جهت معرفی بنیاد و دریافت نقطه نظرات و استفاده از تجارب ارزنده آنان برای ارتقاء سطح علمی و همچنین پیشرفت در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی می‌باشد.

 

در همین راستا روز دوشنبه مورخ  ۹/۱۰/۱۳۹۸ مدیرعامل محترم بنیاد به همراه عده ای از دانش پژوهان و پژوهشگران بنیاد فرهنگ جعفری با آیة الله نجم الدین طبسی دیدار نمودند. این جلسه همزمان با نماز ظهر و عصر در موسسۀ ولاء صدیقه کبری(سلام الله علیها) برگزار شد که حاضرین در جلسه نماز ظهر و عصر را به امامت آيت الله طبسی(زید عزه) اقامه نمودند و سپس حجت الاسلام و المسلمین حائری مدیر عامل محترم بنیاد ضمن معرفی بنیاد فرهنگ جعفری به ارائۀ گزارشی پیرامون بخش های مختلف بنیاد پرداخته و اهم فعالیتهای بنیاد را تشریح و یک دوره از منشورات بنیاد فرهنگ جعفری را به ایشان اهدا نمودند.

بعد از ارائه گزارش توسط مدیر عامل محترم بنیاد، حضرت آیة الله نجم الدین طبسی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم علامه جعفری(ره) و مرحوم استاد فریدونی(ره)  و خوش آمدگویی به حاضرین، اهداف و فعالیت های بنیاد را مورد تمجید قرار داده و از زحمات مجموعه مدیریتی بنیاد، اساتید و پژوهشگران قدردانی نمودند.

 

ایشان در ادامه بیاناتشان به اهمیت کار و فعالیت در حوزه پژوهش پرداخته و بیان کردند که روش کار در حوزه تحقیق و پژوهش بسیار اهمیت دارد و باید در این زمینه با برنامه ریزی و به صورت هدفمند و مطابق با نیاز های روز جامعه علمی ورود شود، چرا که  امروز هجمه بسیار شدید و گسترده ای که در نوع خود بی سابقه است بر علیه مذهب تشیع به ویژه از جانب وهابیت و یهود در حال وقوع است. علاوه بر این متاسفانه از درون خود جامعه علمی شیعه نیز افرادی در کسوت روحانیت نفوذ کرده و تیشه به ریشه تشیع می‌زنند که  خطر این افراد به مراتب از دشمنان خارجی به ویژه وهابیت و یهود بیشتر است.

 

 

معظم له یکی از راهکارهای مقابله با این جریانات را وجود موسساتی همچون بنیاد فرهنگ جعفری دانسته و فرمودند که نیاز جامعه علمی کشور و به ویژه حوزه های علمیه به موسساتی همچون بنیاد فرهنگ جعفری بسیار ضروری و حائز اهمیت است تا با جذب طلاب توانمند و آموزش عالمانه و هدفمند به آنان، ضمن کمک به تولید محتوای مورد نیاز ارزشمند و فاخر، بتوان پاسخ محکم و درخوری به شبهه افکنی این جریانات داد. و این مهم تحقق نمی‌یابد مگر با سرمایه گذاری هدفمند و توجه ویژه به امر تحقیق و پژوهش.

ایشان همچنین فرمودند امروز اهمیت توسعه تحقیق و پژوهش و ضرورت کار در این حوزه ها اگر بیشتر از کار و فعالیت در امر آموزش نباشد، کمتر نخواهد بود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شناخته شدن شیعه در جهان به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره کرده و فرمودند به برکت انقلاب اسلامی ایران امروز همۀ اقوام، ملل، ادیان و مذاهب مختلف با مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و همچنین اندیشه ها و باور های مکتب تشیع آشنا شده اند و دشمنان شیعه نیز از قدرت نفوذ تشیع در جهان اطلاع پیدا کرده و هراسان شده اند  و لذا می‌بینیم که کمر همت بسته اند که به هر شکل موجود به تشیع ضربه وارد ساخته و نابود سازند. آنان بعد از استفاده از انواع خصومت ها و دشمنی ها دریافته اند که تنها راه ضربه زدن و دست یافتن به این هدف نفوذ در خطباء، صاحبان شبکه ها و تریبون دارها و مراجع خود خوانده شیعه است تا اولا حقایق به صورت صحیح و درست به مردم نرسد و ثانیا بتوانند میان تشیع و اهل سنت اختلاف و جنگ به راه بیندازند. در این بین وظیفۀ ما این است که با تربیت طلاب محقق و پژوهشگر دست این گونه افراد را از جامعۀ شیعه کوتاه کرده و مذهب حقه اثنی عشری را آنگونه که صحیح و حق است معرفی نماییم.

در پایان این جلسه  ایشان مجددا یاد و خاطره مرحوم علامه جعفری(ره) و مرحوم استاد فریدونی(ره) را گرامی داشته و ضمن تقدیر از فعالیت دست اندرکاران حوزه علمی و اجرایی بنیاد، از خداوند متعال برای مجموعه مدیریتی، اساتید، طلاب و پژوهشگران بنیاد فرهنگ جعفری صحت، سلامتی و توفیق روز افزون را مسالت نمودند.